Кліщі

🌞З настанням теплих днів мешканці Закарпаття все частіше проводять час на природі: у лісах, парках, на присадибних ділянках. Але, на жаль, в цей час активізуються і кліщі – переносники цілого ряду особливо небезпечних захворювань, в тому числі хвороби Лайма.
⚡️Хвороба Лайма або іксодовий кліщовий бореліоз є одним із особливо небезпечних захворювань, які реєструються на території Закарпатської області. Випадки хвороби діагностуються по всій території області і їх кількість щороку збільшується. Більша частина хворих реєструється в період з квітня по жовтень, коли відмічається найбільша активність кліщів. В той же час, поодинокі випадки хвороби Лайма діагностують і в зимово-весняний період року.
☝️Важливо дотримуватися заходів безпеки, щоб уникнути укусів кліщів.
🧥Одягайтеся правильно: закритий одяг, штани, заправлені в шкарпетки, та головний убір.
🔎Регулярно оглядайте одяг та тіло.
🧴Використовуйте репеленти.
❓Що робити, якщо Вас вкусив кліщ?
🏥Найкраще – звернутися у хірургічний кабінет або травматологічний пункт.
💪Якщо видаляєте кліща самостійно:
✒️Варіант 1 (Пінцет): захопіть кліща пінцетом якомога ближче до шкіри. Повільно і обережно, розгойдуючи з боку в бік, витягніть його із шкіри.
🧵Варіант 2 (Нитка): зав’яжіть міцну нитку у вузол біля голівки кліща. Розтягніть кінці нитки в боки і плавно витягніть кліща, підтягуючи його вгору.
❗️Увага: різкі рухи можуть призвести до того, що голівка кліща залишиться в шкірі і її доведеться видаляти стерильною голкою.
☝️Важливо: після видалення кліща обробіть місце укусу спиртовим розчином йоду або зеленки і зверніться до лікаря-інфекціоніста.
☣️Ризик зараження залежить від можливого інфікування під час перебування кліща на тілі.
👩‍⚕️Лікування має відбуватися лише під контролем лікаря. Самолікування може бути небезпечним.
👩‍🦼Не ігноруйте своє здоров’я. Недбале ставлення до наслідків укусу кліща може призвести до серйозних проблем, таких як втрата працездатності або інвалідність.
💙Будьте уважні та бережіть своє здоров’я!💛

Знайти