Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями, що можуть призвести до інвалідності, а деякі — навіть до смерті. Інфекційні хвороби, від яких (або від тяжких ускладнень яких) можна захиститися за допомогою імунізації, передаються від інфікованої особи до здорової зазвичай повітряно-крапельним шляхом.
Вакцинація (щеплення, імунізація) (за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я) — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби та який зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.
До інфекцій, яким можна запобігти щепленнями, належать: кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит B, гемофільна інфекція, пневмококова інфекція, менінгококова інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит A, папіломавірусна інфекція тощо.
Вакцини стимулюють власну імунну систему організму, щоб уникнути відповідної інфекції або хвороби. Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї.
Застосування вакцин знижує вірогідність поширення відповідних інфекцій у сотні разів. Наразі альтернатив вакцинації з метою профілактики захворювання на відповідні інфекції немає.
Країни походження вакцини: бувають різні, а захищають однаково...
Вакцинація у похилому віці — це внесок у довголіття
Запровадження вакцинації змінило життя дітей, захистивши їх від виснажливих і небезпечних для життя хвороб...
Колективний імунітет — щит від хвороб, який ми маємо тримати разом. За останні 50 років вакцинація населення врятувала сумарно понад 9 мільярдів років життя...
Якщо в доінтернетну добу міфи про медицину з’являлися через обмежений доступ людей до фахової інформації, то сьогодні дезінформація та міфи ширяться через засилля неперевірених або маніпулятивних повідомлень...
Кашлюк, дифтерія та правець — небезпечні, ба навіть смертоносні інфекційні хвороби...