Обережно: кір

🟢Від початку 2023 року кількість випадків кору в Україні почала зростати. Хворіють як діти, так і дорослі.
Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5—6 років. Попередній спалах відбувся у 2017–2019 роках. Тоді захворіло понад 110 тисяч людей. Головна причина спалахів — низьке охоплення щепленнями.
🔵Кір —це гостре вірусне висококонтагіозне захворювання, одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щік і папульозно-плямистим висипом на шкірі, який розповсюджується від голови до нижніх кінцівок.
🔷Morbillivirus — вірус кору — надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої до здорової людини повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої людини. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як захворілий залишив приміщення.
9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.
🔸Найбільш вразливими до вірусу кору є діти до 5 років.
Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг та серйозні ускладнення, такі як:
вторинна бактеріальна пневмонія, запалення мозку – енцефаліт, отит, тощо. У дітей раннього віку часто виникають запалення гортані (ларингіт) і бронхів (бронхіт), стоматити. Захворювання є однією з головних причин дитячої смертності у світі.
🔸Найвищий ризик захворіти на кір серед маленьких невакцинованих дітей, також вразливими до захворювання залишаються підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не зробили щеплення .
Специфічного лікування від кору не існує, проте захворюванню можна запобігти шляхом вакцинації.
🔵Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики.
2 дози вакцини захищають від кору. Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем щеплень в Україні у 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.
🟢Колективний імунітет потрібен нам усім. Віруси не знають кордонів. Охоплення вакцинацією в 98% формує так званий колективний імунітет та не дає вірусу поширюватися.
Вакцинуватися від кору потрібний, якщо
🔸Дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.
🔸Дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення — негайно надолужте його, звернувшись до вашого медичного закладу.
🔸Дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.
·Ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист.
🔸Дитині 6 та більше років, і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.
🔸Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати.
🔵Якщо ваша дитина не щеплена проти кору, паротиту та краснухи – зверніться до свого сімейного лікаря та отримайте повну інформацію щодо вакцинації КПК.
🟢Пам’ятайте, що відмова від вакцинації несе ризики для здоров’я та життя вашої дитини!!!

Знайти