Обережно: лямблії

Лямблії -це одноклітинні паразитичні організми, які мають дві морфологічні форми: цисти та трофозоїти.
У рухливій формі трофозоїти локалізуються переважно в тонкій кишці та призводять до структурних і функціональних аномалій. Проникаючи з тонкої кишки в товсту (де умови для них несприятливі), трофозоїти втрачають свою рухливість і перетворюються на цисти -інфекційну форму паразита. Вони виділяються з калом і стають інфекційними відразу, після виділення.
🟠Потрапляння в організм людини всього десяти цист є достатнім, щоб викликати лямбліоз -захворювання, спричинене паразитуванням лямблій.
🟠Симптомами інфекції є нудота, спазми в шлунку, лихоманка та раптова поява водянистої діареї. Небезпека хвороби полягає ще й у здатності протікати безсимптомно, набуваючи хронічної форми. Клінічні прояви залежать від паразитарного навантаження та імунної реакції людини.
Проте, навіть у випадках безсимптомної інфекції може виникнути порушення всмоктування поживних речовин, що призводить до гіпоальбумінемії та дефіциту вітамінів А, В12, фолієвої кислоти, синдрому подразненого кишківника і хронічної втоми.
Цисти виживають від тижнів до місяців у холодній воді, тому можуть бути присутніми навіть у чистих на вигляд гірських струмках. Проявляють стійкість до звичайних методів очищення води, таких як хлорування.
Їх також можна виявити на різноманітних поверхнях, зокрема: дверних ручках, клавіатурах комп’ютерів, на овочах і ягодах, які були забруднені фекаліями інфікованих людей.
🔵Ваше знайомство з лямбліями може відбутися при випадковому ковтанні зараженої цистами води під час купання в басейнах, водних ігрових майданчиках, озерах, річках, ставках та, навіть, морях. Лямбліоз є важливою причиною діарейних захворювань серед туристів, які п’ють воду безпосередньо з гірських струмків.
Всі ці водойми забруднюються цистами лямблій після сильних опадів, які можуть змивати фекалії, або через скидання стічних вод у природні джерела. Діти і дорослі з діареєю можуть випадково забруднити басейни та інші місця для відпочинку на воді.
🔸Найкращий спосіб уникнути лямблій – це остерігатися купання в забрудненій воді та не ковтати її; ретельно мити руки перед їжею або після роботи з підгузками чи іншими відходами; фільтрувати та кип’ятити питну воду, якщо її якість невідома; регулярно мити та обдавати кип’ятком іграшки, особливо в організованих дитячих колективах.
☝️І пам’ятаємо, що своєчасна діагностика та лікування -запорука Вашого здоров’я!

Знайти