Ожиріння

🟠Ожиріння – пандемія ХХІ сторіччя. У 2000 році ВООЗ вперше використала термін «епідемія» для характеристики ситуації з ожирінням, число повних людей збільшується колосальними темпами, понад 1,9 мільярда людей мають надмірну вагу і 650 мільйонів страждають на ожиріння.
☝️Ожиріння – це проблема, з якою можна і потрібно боротися. Для цього, в першу чергу, необхідно бажання самих людей змінити свої звички і спосіб життя. Основна причина ожиріння і надмірної маси тіла – енергетичний дисбаланс між калоріями, які надходять в організм і калоріями затраченими. Це відбувається тому, що з одного боку сучасна людина все більше споживає висококалорійні продукти з високим вмістом жиру, солі і цукрів, але з пониженим вмістом вітамінів, мінеральних речовин і інших поживних мікроелементів. З іншого – зниження фізичної активності у зв’язку з усе більш нерухомим характером багатьох видів діяльності, зі змінами в способах пересування і зі зростаючою урбанізацією.
🟠«Ви не винні – це бактерії змусили вас з’їсти цю цукерку»! Порушення мікробіому може впливати на зміну смакових уподобань, апетит, зміни настрою, швидкість метаболічних процесів та підвищення запальних реакцій – це все як наслідок призводить до зміни ваги людини (підвищення енерговіддачі з їжі, зміна балансу бактерій, вплив на гормони апетиту, запальні процеси, порушення бар’єрної функції кишківника, вплив на метаболізм ліпідів і глюкози).
☝️Надмірна вага та ожиріння, на жаль, мають негативні наслідки для здоров’я, спричиняючи розвиток серцево-судинних захворювань, діабету, порушення скелетно-м’язової системи, онкологічних та респіраторних захворювань, шлунково-кишкової патології, порушень репродуктивної функції, психологічних та соціальних наслідків.
🟠Існує недостатньо доказів того, що деякі люди з ожирінням їдять мало, проте набирають зайву вагу, завдяки сповільненому обміну речовин; загалом, огрядні люди витрачають більше енергії, ніж худорляві, тому що для підтримання життєдіяльності тіла зі збільшеною масою треба витрачати більше енергії.
❗️Профілактика. Особам з ожирінням рекомендується, в першу чергу, звернутися до фахового лікаря (терапевта, ендокринолога), наступне – дієта під наглядом дієтолога. Потрібно змінити деякі звички, а можливо і весь спосіб життя: обмежити споживання жирної та солодкої їжі, збільшити споживання фруктів та овочів, бобових, цільнозернових та горіхів; знизити вміст жиру, цукру та солі в приготованих продуктах, виключити з раціону фастфуди, тощо. Обов’язково – додати фізичну активність (ходьба, біг, плавання, їзда на велосипеді тощо).
✅Будьте здорові і пам’ятайте, що будь-які розрекламовані засоби для схуднення можуть дати певний ефект тільки разом з обмеженням споживання калорій, жирів, вуглеводів і збільшенням фізичного навантаження.

Знайти