Правила поводження з інсектицидами

Ефективне видалення та контроль за комахами-шкідниками становлять одну з ключових складових комплексного догляду за рослинами – декоративними, плодовими, овочевими та цибулевими культурами. Спеціалізовані інсектициди використовуються для цілеспрямованої боротьби зі шкідливими комахами. На ринку доступний широкий вибір препаратів з різними складами, методами застосування та тривалістю дії.
🟠Створення інсектицидів включає використання хімічних та біологічних речовин. Дія інсектицидів може бути спрямована на певний вид шкідників або на цілу групу. Токсичність інсектицидів розподіляється на чотири класи, що важливо враховувати при обробці рослин.
🔵Інсектициди успішно застосовуються для знищення шкідників та запобігання їх нападу (профілактика). Засоби застосовуються як на великих фермах, так і маленьких ділянках.
Спеціалізовані препарати негативно впливають на комах і паразитів, які завдають шкоди у саду, на городі та в квітнику. Інсектициди можуть впливати як на дорослих особин комах, так і на їх яйця та личинки.
🟠Перед застосуванням препарату важливо переглянути інструкцію, щоб переконатися, що він підходить для боротьби з тими комахами, які задають шкоди на Вашій ділянці. Потім слід визначити метод обробки рослин та дозування для кожної рослини. Грамотне використання інсектицидів допоможе захистити сад та город, зберігаючи якість врожаю та забезпечуючи безпеку для вашого здоров’я.
☝️Правила застосування інсектицидів
Щоб отримати очікуваний результат від інсектициду, слід дотримуватися інструкції його використання. Виробник указує дозування, спосіб застосування та тривалість дії препарату.
Залежно від типу інсектициду, обробку проводять у різний спосіб:
🔸фумігація: обробка рослин паром або газом;
🔸розпилення: обприскування рослин водним розчином;
🔸розсипання: нанесення порошку на рослини;
🔸внесення в ґрунт: препарат додають у землю, після чого ретельно перекопують.
❗️Важливо! Якщо згідно інструкції препарат потрібно розчинити у воді, спочатку слід використати 1/3 від необхідного об’єму води, ретельно перемішати та додати решту рідини. Розчин необхідно використовувати одразу після замішування, адже ефективність препарату через декілька днів починає знижуватися.
Дотримуйтеся правил використання інсектицидів. Тоді отримаєте ділянку без жодного шкідника.
☝️При роботі з отрутохімікатами слід використовувати засоби індивідуального захисту: спецодяг, взуття, спеціальні головні убори, захисні окуляри, респіратори, протигази, захисні мазі та пасти.
🟠Захисні засоби потрібно підбирати з урахуванням виконуваних операцій, сезону робіт, застосування препаратів. Одяг, взуття, інші засоби захисту, обприскувачі, тару після пестицидів необхідно знезаражувати у гарячому мильно-содовому розчині (60 г соди і 200 г мила на 10 л води) на 3-4 години, а тоді вже випрати. Не можна зберігати і прати спецодяг у житлових приміщеннях.

Знайти