Профілактика ротавірусних інфекцій

#Ротавірусна_інфекція (кишковий/шлунковий грип/ротавірус) – це гостре інфекційне захворювання, яке є однією із причин важких діарейних недуг у світі (зокрема в дітей).
Даний вид інфекції особливо небезпечний для малюків віком від 6 до 12 міс. Попри це нею можуть захворіти і дорослі.
У здорових дорослих ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі. Проте для немовлят і дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення.
🚰🛋🍽Інфікування відбувається не тільки фекально-оральним шляхом безпосередньо, але й за допомогою контакту з поверхнями, предметами, що могли бути забруднені (іграшками, меблями, інфікованою водою та під час їжі).
‼️Інкубаційний період – від 12 до 24 год.
СИМПТОМИ:
👉підвищена температура тіла, лихоманка;
👉втрата апетиту;
👉нудота, багаторазова блювота;
👉здуття, діарея;
👉ознаки зневоднення, загальна млявість.
Симптоми хвороби можуть тривати від 2 до 5 днів.
📌ОСНОВНІ МЕТОДИ ПРОФІЛАКТИКИ:
✅Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни. Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання.
📍Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо дві або три дози, відповідно до інструкції зареєстрованих в Україні вакцин.
📍Вакцину для профілактики ротавірусної інфекції випускають у формі суспензії для перорального застосування. Особливих застережень для щеплення від ротавірусної інфекції немає. Вакцину проти цієї інфекції можна поєднувати з іншими вакцинами, що включені до Календаря щеплень.
📍В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих. Тобто вакцинуватися можна власним коштом.
📍Вакцинуватися потрібно у віці від 6 до 32 тижнів від народження. Першу дозу будь-якої вакцини варто ввести до того, як дитині виповниться 15 тижнів. Усі дози ротавірусної вакцини діти повинні отримати до того, як їм виповниться 8 місяців.
📍Вакцини для дітей старшого віку та дорослих немає. Саме тому щеплення рекомендують зробити вакцину в ранньому віці.
📍Неспецифічна профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни (миття рук після відвідування туалету та громадських місць, перед їжею), а також правил обробки їжі і води.
📌Овочі та фрукти необхідно ретельно мити, а під час епідемічного періоду рекомендується обдавати їх окропом. Для пиття та приготування їжі варто використовувати тільки кип’ячену воду. Особливу увагу потрібно приділяти якості молочної продукції: не можна вживати продукти сумнівного походження і з вичерпаним терміном придатності.
📍Якщо ротавірусну інфекцію вже виявили, то люди, які доглядають за хворими, повинні після миття рук додатково обробляти їх антисептиком.
📌Забрудненні іграшки та поверхні необхідно мити з мийним засобом, а обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус та попереджає його подальше передавання.

Знайти