Рекомендації щодо профілактики суїцидів серед чоловіків середнього віку
25 листопада 2024Рекомендації щодо профілактики суїцидів серед чоловіків середнього віку:
Оновлення планів профілактики: Важливо, щоби профілактичні програми враховували актуальні дані та спеціальні заходи для запобігання суїцидам серед чоловіків середнього віку.
✅Фокус на ризики та фактори: Необхідно впроваджувати заходи, що враховують основні ризики, такі як депресія, зловживання алкоголем та іншими психоактивними речовинами, доступ до зброї, фінансові труднощі, а також нестача соціальних зв’язків та недостатній доступ до медичних послуг.
✅Врахування культурних очікувань щодо маскулінностей: Важливо розуміти, як культурні особливості впливають на чоловіче ставлення до звернення за допомогою. В українському контексті чоловічі ролі часто асоціюються з образами сили, витривалості та самостійності, через що звернення по допомогу може сприйматися як слабкість.
✅Підтримка медичних закладів: Корисно навчати персонал медичних установ та швидкої допомоги розпізнавати ризики суїциду й надавати кризову допомогу чоловікам.
✅Співпраця з роботодавцями та закладами, що працюють із залежностями: Навчання для персоналу щодо профілактики суїциду, підтримка психічного здоров’я та запобігання самогубствам на робочих місцях та в закладах для людей із залежностями може значно знизити ризики.
🟢Стигма щодо допомоги чоловікам у сфері психічного здоров’я
Чоловіки часто стикаються зі стигмою щодо обговорення психічного здоров’я, що обмежує їх у зверненні по допомогу.
🔹Чоловіки рідше отримують допомогу у сфері психічного здоров’я, попри те, що психічні розлади, як-от депресія, є ключовими факторами ризику для них. Чоловіки зазвичай не звертаються по допомогу через недостатню обізнаність та поширену стигму щодо психічного здоров’я, вважаючи, що потрібно справлятися самостійно. Це пов’язано і з небажанням визнавати потребу в допомозі, також з недостатньою увагою лікарів до направлення чоловіків на лікування. Чоловіки зазвичай надають перевагу вичікувальній тактиці, і навіть якщо стан їхнього здоров’я викликає в них занепокоєння, вони не знають, куди саме слід звернутися у зв’язку з тими чи іншими симптомами.
☝️Контакти для допомоги тим, хто потребує підтримки:
🔗 «Будь другом. Собі теж» кампанія про ментальне здоровʼя чоловіків https://tinyurl.com/yj2evn5h
🔗 Лінія підтримки для чоловіків https://tinyurl.com/597eferv
🔗 Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як? https://howareu.com/
🔗 Координаційний центр КМУ / Mental Health UA https://mentalhealthua.org/
Матеріал підготовлений у рамках Всеукраїнської програми Ти як?, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Центр громадського здоров’я України