Резильєнтність, або психологічна стійкість ч.5

💪У воєнний час життєва стійкість стає необхідною навичкою, яка допомагає зберігати внутрішній баланс і рухатися вперед, навіть коли обставини раз по раз випробовують нас на міцність.
Ось 10 практичних порад, як розвивати стійкість і дбати про себе:
🔸Знайдіть свій ритм і баланс:
підтримуйте ритм життя, який дозволяє не виснажуватися. Як у марафоні, важливо обрати темп, який можна підтримувати довгий час без перевантажень.
🔸Поповнюйте ресурси:
регулярно відновлюйте сили через сон, харчування, фізичну активність, час на природі, соціальну підтримку та зв’язок із цінностями. Якість відновлення має велике значення.
🔸Слухайте себе:
відчувайте свої межі та своєчасно відпочивайте. Турбота про себе — це відповідальність, а не егоїзм.
🔸Оптимізуйте витрати енергії:
уникайте зайвих навантажень і відсікайте другорядні справи. Сконцентруйтеся на головному, зменшуючи метушню та непотрібні витрати енергії.
🔸Розвивайте позитивне мислення:
зосереджуйтеся на ресурсних думках, обирайте корисні внутрішні розмови, підтримуйте інформаційну гігієну й знаходьте світло навіть у темних часах.
🔸Підтримуйте соціальні зв’язки:
шукайте підтримку у спільноті, об’єднуйте зусилля та надихайтеся один одним. Соціальна підтримка є важливим джерелом стійкості.
🔸Розвивати емоційну компетентність:
навчіться керувати емоціями, знаходити позитивні моменти навіть у складні часи, підтримувати вдячність і святкувати життя.
🔸Зосередьтеся на цінностях:
пам’ятайте, заради чого ви дієте. Зв’язок із цінностями надихає і дає сили витримати труднощі.
🔸Практикуйте дисципліну і рефлексію:
закріплюйте стійкі звички, регулярно рефлексуйте свій досвід і вдосконалюйте свої практики.
🔸Підтримуйте надію та адаптуйтесь:
будьте готові до труднощів, плануйте дії на майбутнє і залишайте простір для краси та радості у житті, навіть під час випробувань.
Матеріал підготовлений у рамках Всеукраїнської програми «Ти як?» (https://howareu.com/), ініційованої першою леді Оленою Зеленською

Знайти