Скільки бактерій живе під нігтями людини?

🟠З дитинства нас вчать мити руки ретельно і з милом. Але якщо після миття шкіра стає чистішою, то основна маса бактерій залишається все-таки під нігтями, тому, щоб не захворіти, не слід гризти нігті та треба коротко підстригати їх. Область між нігтем і шкірою — ідеальне середовище для активного розмноження різних мікроорганізмів.
☝️На руках живе найбільше бактерій, в середньому 840 000 мікроорганізмів. Велика частина з них існує під нігтями. Це можуть бути і стафілококи, які при розчісуванні шкіри можуть призвести до виникнення прищів, і яйця глистів, таке інше.
🔵При бактеріологічному дослідженні на брудних руках під нігтями можна виявити більше 30 різноманітних бактерій та більше 25 різних грибів, як нешкідливих, так і патогенних, тобто тих, які можуть призвести до інфекційного захворювання.
🔸Однак найстрашніше в тому, які шкідливі мікроорганізми живуть під нігтями. Це можуть бути і сальмонели, і кишкова паличка, і холерний вібріон і багато інших. Патогенні мікроорганізми, що потрапили в рот, стають винуватцями діареї і спастичного болю у кишківнику. Якщо ж у процесі обгризання нігтів людина пошкоджує і шкірний покрив, патогени можуть стати причиною пароніхії (гнійного або грибкового захворювання нігтьового валика).
🟢Вірус папіломи, про який так часто говорять останнім часом, також виявлений під нігтями людини. Легко потрапивши з рук в рот, він викликає різні ураження ясен і зубів. Звичка обгризання нігтів найчастіше носить психологічний характер. Людей, які знаходяться в стресовій ситуації, часто можна помітити за цією справою, тому їм слід звернутися до психолога.
🔵З метою профілактики виникнення інфекцій при наданні медичної допомоги медичному персоналу рекомендується регулярно робити манікюр і максимально прибирати довжину нігтів. Ідеальний для них варіант — підстрижені нігті під корінь. Покривати нігті лаком також не рекомендується.
❓Чи несуть мікроорганізми під нігтями загрозу людині? Так, особливо в період підвишення рівня захворюваності на респіраторні інфекції, тому бажано максимально коротко підстригати нігті і частіше мити руки з милом.
☝️І якщо наступного разу комусь захочеться погризти нігті, то треба згадати, скільки різних мікроорганізмів може жити під ними. І не забудьте розповісти про це близьким та знайомим, а особливо дітям.
👨‍👩‍👧‍👦Бережіть своє здоров’я та своїх рідних!

Знайти