Про вакцинацію

🔵Вакцинація (щеплення) – дієвий спосіб масової профілактики інфекційних захворювань. Рутинні щеплення вже більш як 200 років допомагають захищати наше здоров’я та контролювати розповсюдження інфекцій.
🟠Сьогодні батьки вже достатньо освічені щодо вакцинації дітей. А як щодо щеплення дорослих? Кажете, не захворієте, бо це просто дитячі хвороби?
☝️Дифтерія і правець — серйозні інфекційні захворювання, які можуть призвести не тільки до небезпечних ускладнень, але навіть до смерті. Природного захисту проти інфекційного ураження не існує, а імунітет після перенесеного захворювання зовсім нетривалий. Захист, отриманий від деяких вакцин, введених у дитячому віці, може з часом знижуватись. Окрім того, інфікуватися правцем легко і у повсякденному житті – збудник правця може потрапити в організм через будь-яку рану разом із ґрунтом. Здерті лікті, збиті коліна, випадкове поранення цвяхом або ж подряпини якимсь предметом на вулиці – такі випадки можуть виявитись летальними. Ви також можете піддаватися додатковому ризику певного вакцинокерованого інфекційного захворювання через свій вік, професію, спосіб життя, подорожі чи стан здоров’я. Всі дорослі потребують імунізації для попередження серйозних захворювань, які можуть призвести до порушення стану здоров’я, тимчасової втрати працездатності та фінансових збитків.
🔵А чи знаєте Ви, коли потрібно вводити вакцину АДП-М, чи АaКДПм? Чи точно були Ви вакциновані у дитинстві? А як перевірити, якщо немає картки?
☝️Дорослі повинні ревакцинуватися (вакцинуватися повторно) кожні 10 років. Тобто якщо востаннє ви робили щеплення у 16 років, то першу ревакцинацію слід зробити в 26 років, другу – у 36 і так далі. Вакцинація вже за декілька років не гарантує захисту від інфікування та захворювання, але недуга у правильно щеплених буде перебігати набагато легше, ніж у тих, хто не має щеплень. Тому так важливо вчасно проводити як вакцинацію, так і ревакцинацію.
🟠Якщо ж Ви в дитинстві не вакцинувалися, або невідомо, вакциновані чи ні, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М : спочатку першу дозу, через місяць – другу, через 6 місяців після другої – третю. Надалі кожні десять років дорослий має оновлювати свій захист від дифтерії та правця.
🔵Жінки при надії також мають отримати одну дозу вакцини АаКДП-М (комбінована вакцина проти правця, дифтерії та кашлюку з ацелюлярним кашлюковим компонентом) під час кожної вагітності. Це щеплення допоможе організму жінки виробляти захисні антитіла, які можуть передаватися малечі. Таким чином майбутня матуся захистить немовля впродовж перших кількох місяців життя, доки воно ще не зможе виробити достатньо своїх антитіл внаслідок вакцинації. Краще за все зробити це з 16 по 32 тиждень вагітності незалежно від попередньої історії введення вакцини з кашлюковим, правцевим чи дифтерійним компонентом. Проте якщо ви не встигли щепитися в цей період, краще все ж зробити це пізніше, аніж не робити взагалі.
❗️Принагідно нагадуємо, що в області триває всеукраїнська кампанія з посилення імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Фахівці ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ» забезпечили постачання в заклади охорони здоров’я, з дотриманням вимог «холодового ланцюга», усі доступні вакцини для надолуження пропущених щеплень. У нашій області діти, які пропустили планові щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень, та дорослі, які не отримали ревакцинацію, мають змогу долучитись до вакцинації. Вакцинація — безоплатна, зробити її можна у пунктах щеплень області, попередньо записавшись у сімейного лікаря.
✅Пам’ятайте, що лише вакцинація – надійний захист!

Знайти