Аналіз моніторингових досліджень питної води

Фахівцями ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводяться моніторингові лабораторні дослідження взірців питної води з централізованих джерел питного водопостачання.

Так, за І півріччя 2024 року на визначення бактеріологічних показників було відібрано 1086 взірців питної води, із них 81 взірець не відповідав вимогам  діючих нормативів, що становить  7,4 %  (за аналогічний період 2023 року – 4,8%), за санітарно-хімічними показниками було досліджено 997 взірців, з яких  17  взірців не відповідали вимогам  діючих нормативів, що становить 1,7 % (за аналогічний період 2023 року – 2,4%). Найбільший відсоток нестандартних взірців питної води за мікробіологічними показниками спостерігався в Ужгородському районі (смт. В. Березний та м. Чоп) – 23,5% та Тячівському районі – 17,5%.

По всіх виявлених взірцях питної води, що не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 під час моніторингових лабораторних дослідженнях  ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» до територіальних підрозділів ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області направлено листи для прийняття мір впливу до керівників підприємств.

З використанням даних моніториногових лабораторних досліджень на запит Закарпатської обласної адміністрації надано інформацію до Національної доповіді по воді та на засідання Державної комісії з ТЕБ та НС.

 

Знайти