Епідситуація щодо грипу та ГРВІ за 49 тиждень 2023 року

Циркуляція вірусів грипу більшає — у системі рутинного епіднагляду віруси грипу визначено в 3 (12%) областях. У зразках визначені віруси грипу А не субтиповані у Волинській (1) та Київській (1) областях, а в Івано- Франківській області – віруси грипу типу В в одному випадку.

За попередній тиждень, з 4 по 10 грудня захворіли 6 143 особи на ГРВІ, включно із COVID-19, із них 3 165 – діти до 17 років. Питома вага дітей серед загальної кількості пацієнтів із ГРВІ становить 51,5%.

Показник захворюваності на 15,5% вище епідемічного порога, розрахованого для області та на 8,5 % більше, ніж за попередній тиждень.

Із 3 по 10 грудня було шпиталізовано 356 осіб (5,8% від кількості захворілих), із них 189 дітей до 17 років, що становить 53,1% серед ушпиталених. Найбільше ушпиталених серед дітей віком від 0-4 років.

На звітному тижні профілактичні щеплення проти грипу отримали 175 осіб, всі особи з групи медичного та епідемічного ризику.

Із початку епідемічного сезону із 2 жовтня до 10 грудня цього року на ГРВІ перехворіли 56 399 осіб, що на 28,4% більше аналогічного періоду сезону 2022-2023 років. Питома вага дітей серед захворілих становить 56,2%.

Із початку сезону летальних випадків унаслідок грипу не зареєстровано.

Від початку епідсезону проти грипу вакциновано 2 689 осіб, з них 2 394 особи з групи медичного та епідемічного ризику, що становить лише 16,3% від загальної цільової групи.

Нагадуємо!

Віруси грипу передаються повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом – під час розмови, кашлю, чхання, якщо хвора на грип людина перебуває біля вас на відстані близько 2 метрів. Хворий несе небезпеку для оточення у плані зараження протягом усього періоду прояву симптомів захворювання (це у середньому приблизно 7 днів).

Серед ускладнень грипу – пневмонія, яка може навіть призвести до смерті. Також нерідко розвивається серцева недостатність.

Як запобігти зараженню:

– уникайте місць великого скупчення людей;

– ретельно і часто мийте руки з милом; якщо немає доступу до води, використовуйте антисептик;

– прикривайте носа й рота під час чхання чи кашлю одноразовою серветкою, одразу після використання викиньте її;

– уникайте близького контакту з особами, які мають прояви грипозної інфекції;

– регулярно провітрюйте приміщення;

– не торкайтеся немитими руками очей, носа та рота;

– уникайте обіймів, рукостискань та поцілунків.

Ризик одночасного інфікування грипом і COVID-19 є дуже високим — у 6 разів вищий ризик смертності в разі поєднання цих інфекцій.

Щеплення від грипу не захищає від COVID-19 і навпаки.

Важливо, що вакцини від грипу і COVID-19 можна вводити в один день.

Бережіть свій імунітет. Пам’ятайте, тільки вакинація є надійним щитом проти грипу та коронавірусної хвороби!

Знайти