Щорічно філії та лабораторні відділення ДУ “Закарпатський обласний центр контролю та профілактик хвороб МОЗ України“ як в плановому порядку, так і у разі виникнення надзвичайних ситуацій, здійснюють моніторингові лабораторні дослідження питної води, що споживає населення, та об‘єктів навколишнього природного середовища з визначенням показників якості та безпечності, в місцях з перебуванням людей. Досліджується вода відкритих водоймищ І-ої та ІІ-ої категорій, тобто водойм, що використовуються як джерела питного водопостачання, знаходяться в межах населених пунктах, використовуються для спортивних та оздоровчих потреб.
Проби атмосферного повітря відбираються в міських та сільських поселеннях. В пробах грунту визначається наявність солей важких металів, пестицидів, а на дитячих майданчиках переважно визначаються паразитологічні показники (яйця гельмінтів).
За 1-ше півріччя на визначення бактеріологічних показників було досліджено більш як 2 200 проб питної води систем централізованого та нецентралізованого водопостачання. При цьому за санітарно-хімічними показниками не відповідало гігієнічним вимогам 2,3 % водопровідної води та 8,9 % переважно колодязної. За бактеріологічними показниками ситуація має такі відповідні показники: 4.4 % та 24,5 %. Цьому є пояснення. Вода громадських та індивідуальних колодязів це вода незахищених водоносних горизонтів, що залежить від поверхневого забруднення.
За 6 місяців року було відібрано та досліджено 525 проб атмосферного повітря (429 в міських поселеннях та 96 в сільських). Проби повітря досліджувалися на вміст 7-ми забруднювальних речовин (пилу, сірчистого ангідриду, діоксиду азоту, СО,свинцю,фенолу та формальдегіду). В одній з досліджених проб атмосферного повітря (м. Мукачеве) вміст пилу перевищував ГДК (гранично допустиму концентрацію) для міста (1,0 %) та для області в цілому (0,18 %).
За звітній період року на визначення хімічних речовин, з урахуванням пестицидів, було досліджено 79 проб грунту, а на визначення паразитологічних та бактеріологічних показників – 206 проб. Всі проби відповідали нормам.
Робота в цьому напрямку продовжує виконуватися і в 2-ому півріччі.