Усі новини

24 червня – неофіційне, проте дуже позитивне свято – День басейну

24 червня кожного року світ відзначає неофіційне, проте дуже позитивне свято – День басейну, але більш точна назва свята – День плавання по колу (Swim a Lap Day). Ця подія пропонує ідеальне рішення класичної літньої дилеми: як потренуватися, не спітнівши і водночас залишаючись прохолодним. Але це свято не лише спортивне, оскільки плавання – це задоволення для всіх.

Плавання залишається популярним в усі часи і в усіх культурах завдяки своїй універсальності – чи то для релаксації, чи то для фізичних вправ, чи то для реабілітації. Його привабливість охоплює всі вікові категорії, що робить його улюбленим видом активного відпочинку в усьому світі і гідним видом спорту для святкування за його численні внески в наше життя. Крім того, плавання, практично, не має протипоказань.

Чим же корисне плавання в басейні, якщо займатися регулярно.

Працює все тіло та м’язи

Завдяки рівномірному навантаженню на все тіло працюють всі групи м’язів. Про користь плавання для хребта годі й говорити! Заняття в басейні – чи не найефективніший спосіб боротися із захворюваннями спини, такими як протрузії, остеохондроз та інші. Також плавання, в певній мірі, допомагає випрямити хребет, вирівняти поставу. Коли ми перебуваємо у воді, навантаження на хребет знижується, а помірний тиск води зміцнює групи м’язів спини і всього тіла.

Працюють внутрішні органи

Завдяки постійному руху та приємному тиску води відбувається легкий масаж тіла та, зокрема, внутрішніх органів. Це забезпечує їх здорове функціонування та правильну роботу організму. Відповідно, покращується травлення, нормалізується робота серцево-судинної системи, дихальних шляхів і легенів, сечовивідних шляхів і загальний стан організму.

Підходить для людей з обмеженими можливостями і травмами

Оздоровче плавання для людей з обмеженими можливостями – відмінний варіант для тренувань. Це найбільш безпечний спосіб занять. Завдяки тому, що у воді ми відчуваємо тільки 10% ваги свого тіла, тренуватися у воді напрочуд легко. Плавання допомагає людям із травмами чи іншими особливостями підтримувати форму та тримати м’язи в тонусі, адже у воді вони можуть плавати, ходити, стояти та виконувати різні вправи.

Плавання спалює калорії

Це ефективний вид тренувань, який допомагає не тільки розслабитись, але і скинути кілька зайвих сантиметрів і кілограмів.

Плавання позитивно впливає на ваш настрій, Покращує нічний сон, Допомагає впоратися зі стресом

Покращений настрій, бадьорість, відсутність стресів та депресій – такі додаткові переваги ви отримуєте в результаті плавання. Під час активного руху та взаємодії води з тілом відбувається вивільнення ендорфінів – гормонів щастя. Уже після перших декільох занять плаванням ви відчуєте приплив сил та покращення самопочуття. Якщо у вас був напружений, емоційно важкий день – поплавати – найкраща ідея для вечірнього відпочинку. Це свого роду медитація, яка забирає весь негатив, а натомість дарує виключно гарні емоції. Завдяки сприятливому впливу на роботу мозку та центральної нервової системи, після плавання в басейні нормалізується сон. Якщо ви страждаєте безсонням чи маєте інші порушення сну і здоров’я, водні заняття ефективно з цим борються. Завдяки мінімальній приємній втомі та чудовому впливу на організм в загальному, якість сну після плавання значно покращується. Водні заняття знімають емоційну напругу, стресові відчуття, тривожність і покращують імунітет. Такий варіант «лікування» буде доречним і для дитини, яка пережила психологічні травми чи інші емоційні переживання, так і для дорослої людини, яка має нестабільний емоційний фон чи переживає затяжний стрес.

24 червня – прекрасна нагода відвідати басейн з метою оздоровлення чи розваги у колі друзів.

Знайти