Усі новини

Державна стратегія боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів

🔸Подібно до кліматичної кризи, поширення збудників з антимікробною резистентністю становить значну загрозу для людства в цілому, тому наша держава надає великої ваги вирішенню цієї проблеми. Так Кабінет міністрів України розпорядженням від 13.12.2024 № 1265-р затвердив Державну стратегію боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів до 2030 року та операційний план її реалізації на 2024—2026 роки.
🔹Метою Стратегії є подальший розвиток системи боротьби з поширенням збудників з антимікробною резистентністю в Україні відповідно до комплексного підходу “Єдине здоров’я”, який включає завдання у сфері профілактики інфекцій та інфекційного контролю, інфекційної безпеки, благополуччя тварин, ветеринарно-санітарного та епізоотичного благополуччя, протидії поширенню збудників з антимікробною резистентністю.
🔸Основна стратегічна ціль 1. Посилення системи профілактики інфекцій та інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я.
🔹Згідно цих завдань і цілей посилюється роль фахівців з інфекційного контролю як безпосередньо у закладах, що надають медичну допомогу, так і в центрах контролю та профілактики хвороб. На них покладаються завдання:
📌удосконалення моніторингу та оцінки дотримання закладами охорони здоров’я і фізичними особами — підприємцями заходів з профілактики інфекцій та інфекційного контролю та протидії поширенню збудників з антимікробною резистентністю;
📌запровадження заходів з профілактики інфекцій та інфекційного контролю і протидії поширенню збудників з антимікробною резистентністю з урахуванням результатів епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами, пов’язаними з наданням медичної допомоги та антимікробною резистентністю, споживанням протимікробних лікарських засобів;
📌впровадження електронної системи спостереження в частині збору даних щодо випадків інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги та інфекційних хвороб, спричинених збудниками з антимікробною резистентністю;
📌удосконалення законодавства у сфері профілактики інфекцій та інфекційного контролю з метою гармонізації з міжнародними стандартами нормативно-правових актів;
🔸Очікуваним результатом є:
📍удосконалення порядку проведення епідеміологічного нагляду за антимікробною резистентністю та проведення щороку збору та аналізу даних щодо рівня впровадження закладами охорони здоров’я заходів з профілактики інфекцій та інфекційного контролю.
📍отримання реальних даних щодо ІПНМД в результаті проведення дозорного епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами, пов’язаними з наданням медичної допомоги, запланованих у 2025 і 2027 роках, а також дослідження з оцінки поширення інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги, спричинених Clostridium difficile, у деяких стаціонарних закладах охорони здоров’я.
📍полегшення аналізу та отримання даних щодо випадків інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги завдяки впровадженню електронної системи спостереження в частині збору даних для розробки заходів протидії.
🔹Найбільш економічно ефективними заходами, спрямованими на зниження рівня поширеності антимікробної резистентності, є покращення гігієни, насамперед гігієни рук, та раціонального використання антибактеріальних лікарських засобів. Такі заходи можуть запобігти трьом із чотирьох смертей, спричинених інфекційними хворобами, пов’язаними з наданням медичної допомоги.
🔸Посилення інфекційного контролю та впровадження нових стандартів інфекційної безпеки у медичних закладах дозволить оптимізувати використання антибіотиків та зменшити стійкість до протимікробних препаратів.
Більше інформації за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1265-2024-%D1%80#Text

Поділитися:
Знайти