Усі новини

Обережно: лептоспіроз

    У Закарпатській області одним із найбільш поширених природно вогнищевих особливо небезпечних захворювань є лептоспіроз, випадки якого реєструються щороку. Захворюваність на лептоспіроз має літньо-осінню сезонність з піковими рівнями у серпні-вересні.
Практично вся територія нашої області є ензоотичною з лептоспірозу, збудники лептоспірозу продовжують циркулювати в природних осередках. Вже з початку 2024 року серед населення області зареєстровано 19 випадків захворювання на лептоспіроз, в т.ч. 5 з яких закінчилися смертю хворого.
    При аналізі шляхів передачі інфекції встановлено, що переважає контактний шлях передачі (догляд за тваринами, сільськогосподарські роботи, контакт з гризунами, відвідування лісу, відпочинок на природі тощо).
Також, слід відмітити, що з початком літа, періоду відпусток збільшується частота відвідування жителями області лісу, зон відпочинку, пляжів, які не завжди є відповідно облаштованими, що призводить до ризику інфікування збудниками лептоспірозу.
Пам’ятайте!
    Лептоспіроз дуже небезпечна хвороба, оскільки вражає печінку та нирки, що може призвести до смерті хворого. Тому дуже важливо при появі перших симптомів негайно звернутись до лікаря. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя! При тяжкому перебігу смерть може наступити вже через 5 днів від початку захворювання. У хворого на лептоспіроз кожний втрачений день зменшує шанси на виживання, тому при високій температурі тіла, найменшій підозрі щодо захворювання на лептоспіроз необхідно негайно звернутися до лікаря.
    Профілактичні заходи при лептоспірозі спрямовані, перш за все, на боротьбу із синантропними гризунами (мишами, щурами). Необхідне проведення дератизаційних заходів, охорона джерел водопостачання і продуктів харчування від забруднення виділеннями гризунів, використання захисного одягу під час робіт у несприятливих умовах, догляду за хворими тваринами, проведення ветеринарно-санітарних робіт.
    Щоб убезпечити себе та близьких від інфекції, необхідно дотримуватись таких правил:
не вживати для пиття некип’ячену воду з відкритих водойм, неперевірених джерел;
уникати купання у водоймах, на яких відсутні обладнані пляжі. Особливо слід уникати купання у водоймах із стоячою водою, береги яких зарослі кущами, або які використовуються для водопою сільськогосподарських тварин;
захищати джерела питної води та продукти харчування від доступу гризунів;
проводити регулярне знищення гризунів у житлових приміщеннях та місцях утримання худоби;
– дотримуватись правил особистої гігієни при догляді за худобою – регулярно мити руки, не вживати їжу, не палити під час роботи;
не вживати в їжу немиті овочі та фрукти.
  Будьте обережні! Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх близьких!
Знайти