Усі новини

Профілактика гострих кишкових інфекцій у літній період

🔵Гострі кишкові інфекції – це група інфекційних захворювань, які характеризуються фекально-оральним шляхом передачі та переважним ураженням шлунково-кишкового тракту.
🟠Збудниками кишкових інфекцій є окремі групи бактерій (шигели, сальмонели та ін), умовно-патогенні мікроорганізми (стафілококи, протей), віруси (ротавіруси, ентеровіруси і т.д.), гельмінти (лямблії, амеби). Найпоширенішими кишковими інфекціями є: дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції, ротавірусні та ентеровірусні інфекції.
🟢Зараження здійснюється через забруднені бактеріями чи вірусами або їхніми токсинами продукти харчування (не миті овочі та фрукти, продукти харчування, що пройшли неналежну термічну обробку, тощо), через предмети побуту, забруднені руки, при вживанні води сумнівної якості, купання у водоймі із непроточною водою.
🔵Захворювання зазвичай починається гостро (від кількох годин до кількох днів, залежно від збудника) з погіршення самопочуття, слабкості, головного білю, в подальшому приєднується біль в животі, підвищення температури тіла, з’являється нудота, блювота, діарея, здуття.
🔵Експертами Всесвітньої Організації Охорони здоров’я для ефективної санітарної освіти населення всієї планети з профілактики ГКІ (гострі кишкові інфекції) були розроблені десять «золотих» правил для запобігання харчових отруєнь (інфекцій). Отже, щоб запобігти зараженню ГКІ у побуті, особливо у немовлят і дітей, треба виконувати наступні рекомендації:
🔹Ретельно мити, після чого стерилізувати шляхом кип’ятіння впродовж 15 хвилин посуд для приготування дитячої молочної суміші, використовувати тільки кип’ячену воду.
❌Не облизувати дитячу соску.
❌Не годувати немовлят пережованою їжею.
🔹Мити руки після відвідування туалету, перед приготуванням та вживанням їжі, вигодовуванням немовлят, тощо.
🔹З урахуванням, що у розповсюдженні гострих кишкових інфекцій важливу роль відіграють мухи, треба перекрити їм доступ у приміщення, вікна повинні бути засітчені густою сіткою, використовувати липкі стрічки.
❌Не тримати на кухні нічого зайвого. Для сміття необхідно мати відро з кришкою. Виносити сміття слід щодня, а відро ретельно мити.
🔹Обов’язково мати окремі дошки для обробки сирого м’яса та риби, сирих овочів, для вареного м’яса та риби, для хліба.
🔹Кухонне приладдя і посуд слід мити гарячою водою після кожного приготування їжі, а м’ясорубку після миття ошпарювати окропом.
❌Не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних oci6.
🔹Для пиття i приготування їжі використовувати бутильовану питну воду або з перевірених джерел водопостачання.
🔹Продукти, що швидко псуються, зберігати у холодильниках при температурі не вище +6°С. Слід дотримувати певного терміну зберігання готових страв. Продукти, які не підлягають термічній обробці (ковбасу, масло, сир тощо), слід пакувати окремо від сирого м’яса, риби, напівфабрикатів.
🔹При вживанні свіжих овочів, фруктів та ягід необхідно добре промити їх питною водою. При споживанні дітьми – обдати окропом.
🔹Обов’язково кип’ятити розливне молоко.
🔹Під час купівлі харчових продуктів та напоїв обов’язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти харчування тільки у cпocіб зазначений на упаковці та у встановлений термін.
🔹У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання необхідно терміново звернутись до сімейного лікаря, або найближчої лікувальної установи.
☝️Не займатеся самолікуванням! Бережіть себе та своїх близьких!

Знайти