Усі новини

Всесвітній день без поліетиленових пакетів

🔵Згадати про чистоту навколишнього середовища покликаний Всесвітній день без поліетиленових пакетів, який відзначається щорічно 3 липня. У цей день рекомендується відмовитись від користування виробами з пластику чи поліетилену та замінити їх альтернативними еко-товарами: паперовими пакетами та торбинками багаторазового користування.
🟠Подію започаткували для привернення уваги суспільства до глобальної проблеми засміченості планети відходами з пластику, які майже не розкладаються. Поширення інформації про нищівний вплив його надмірного використання та бюджетну можливість заміни небезпечного матеріалу екологічними рішеннями допоможе усвідомити та сформувати нову поведінку, дружню для довкілля.
🔸Чому важливо відмовитися від поліетиленових пакетів?
-Щороку один українець використовує приблизно 500 пакетів з поліетилену, тоді як мешканцям ЄС потрібно 90;
-Річний обсяг використаних мішечків у світі становить 5 трлн., а води океану через пластикову тару стають важчими на 8 млн. тонн, в океанах дрейфують вже цілі острови з пластику;
-Середньостатистична тривалість життя поліетиленового пакету – 12 хвилин, а для розкладу поліетилену потрібно до 200 років, а для пластику – 400;
-Майже 1 млн. птахів та 100 тис. тварин помирає щороку від пластикових відходів.
Понад 40 країн світу заявили про повну чи часткову відмову від таких виробів. На початку червня 2021 Верховна Рада прийняла закон, що обмежує використання поліетиленових пакетів в Україні.
🟠Важливо зазначити, що будь-яка природоорієнтована подія чи акція – це лише цеглинка у тривалому процесі формування екологічної культури та свідомості кожної людини і суспільства в цілому. Ми маємо прагнути, щоб екологічні звички та дії були не одноразовими, а щоденними та усвідомленими.
Разом ми здатні та повинні зберегти довкілля, зробити його кращим і не забувати про його охорону та збереження природних скарбів!

Знайти