Усі новини

Більше руху до свого життя

За даними досліджень, один з десяти українців – веде малорухомий спосіб життя. Зокрема, високі показники (11 %) малорухомого способу життя спостерігаються серед людей віком 18-29 років. Жінки рухаються менше, ніж чоловіки.

Лише 3 % українців мають високий рівень фізичної активності (не менше 4-5 занять на тиждень тривалістю кожного заняття не менше 30 хвилин) і 6 % – середній рівень (2-3 заняття на тиждень). Для більшої частини дорослого населення характерною є гіпокінезія. Без достатньої фізичної активності страждає весь організм і серце, зокрема.

Якщо у вас переважає сидячий спосіб життя, то:

· сила скорочень вашого серця слабшає

· зменшується ваша працездатність

· тонус ваших судин знижується

А це може призвести до серйозних захворювань серцево-судинної системи – артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інфаркту, інсульту тощо.

ВООЗ рекомендує дорослим щонайменше 150-300 хвилин помірної та інтенсивної аеробної активності на тиждень або близько 30 хвилин на день. Тож тримайте кілька порад, як додати більше руху до свого життя:

· відразу після пробудження робіть 15-хвилинну руханку, аби допомогти організму швидше прокинутися та ввімкнути нейронні зв’язки

· якщо працюєте сидячи, періодично розминайтесь та ходіть на короткі прогулянки

· завжди обирайте сходи, а не ліфт

· у громадському транспорті краще стійте, а не сидіть

· збільшуйте фізичну активність поступово, аби не нашкодити організму

Важливо. Якщо ви маєте проблеми із серцем, поговоріть зі своїм сімейним лікарем щодо типу та тривалості фізичних навантажень.

І пам’ятайте: влітку набагато простіше набувати корисних звичок та робити це в задоволення. Бігайте, їздіть на велосипеді, плавайте, подорожуйте. За все це серце скаже величезне «Дякую»

Стань на варті свого серця – додай більше руху!

Знайти